Toptan Elektronik Malzemeleri Satışı Yapan Firmalar

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun indinde elektronlar ile elektronların kuma alanlarını etkilemekte olan cihazlar evet da fiziksel elemanlar elektronik gereç olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en az iki ve elan fazlası olacak şekilde destelantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler genel olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Devre Elemanları

Etken Devre Elemanları

Elektromekanik Devre elemanları

Pasif Devre Elemanları

Pasif dönem elemanları, yegâne bir element ile üretilmektedir. Bunun indinde teamüllevini adına getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler yegâne tip malzemelerden üretilmektedir. Genel amaçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple hayır bir şekilde tanılamanmaları ve amaçlarına şık olarak kullanılmaları gerekir.

Etken Devre Elemanları

Bu ürünler, en az 2 evet da elan ziyade elementten imal edilir. Çaldatmaışmaları midein enerjiye gereksinim duymaktadır. Yalnızca başlarına kullanılabilirler fakat mümbit bir şekilde çaldatmaışmaları namına pasif dönem elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel amaçlı kullanımlar midein üretilmektedir. Kullanıldığı dönem özelliklerine ve türlerine göre bileğteamülkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Devre Elemanları

Bu ürünlerin hareket eden bölümleri bulunur. Bunun indinde elektronik devreye katkı katkısızlamaları ile bile bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik dokumadadır. Koca frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; vasat kelime sıklığı elde eylemek midein kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belli bir banddaki frekanslar midein yeğleme edilmektedir. Elektriksel angajmanların katkısızlanması namına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.