Tahtakale Elektronik Toptancıları

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun yanında elektronlar ile elektronların eş alanlarını etkilemekte olan cihazlar evet da fiziksel elemanlar elektronik gereç olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en az iki ve daha fazlası olacak şekilde destelantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler umumi olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif çevrim Elemanları

Etkin çevrim Elemanları

Elektromekanik çevrim elemanları

Pasif çevrim Elemanları

Pasif devre elemanları, hareketsiz bir element ile üretilmektedir. Bunun yanında emeklevini namına getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler hareketsiz tip malzemelerden üretilmektedir. Genel yalnızçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple kazançlı bir şekilde tanılamanmaları ve yalnızçlarına yaraşıklı olarak kullanılmaları gerekir.

Etkin çevrim Elemanları

Bu ürünler, en az 2 evet da daha bir tomar elementten yapım edilir. Çalışmaları muhtevain enerjiye gereksinim duymaktadır. Tek başlarına kullanılabilirler fakat doğurgan bir şekilde çalışmaları yerine pasif devre elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel yalnızçlı kullanımlar muhtevain üretilmektedir. Kullanıldığı devre özelliklerine ve türlerine için değemekkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik çevrim Elemanları

Bu ürünlerin hareket fail taksimmleri bulunur. Bunun yanında elektronik devreye katkı sağlamlamaları ile de bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik yapıdadır. Mürtefi frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; orta kelime sıklığı elde buyurmak muhtevain kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belirli bir banddaki frekanslar muhtevain tercih edilmektedir. Elektriksel bağlantıların sağlamlanması yerine terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.