Elektronik Malzeme Toptancısı

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun birlikte elektronlar ile elektronların hissedar alanlarını etkilemekte olan cihazlar evet da fiziki elemanlar elektronik malzeme olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en az dü ve elan fazlası olacak şekilde bağlantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler umumi olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Fasıl Elemanları

Enerjik Fasıl Elemanları

Elektromekanik Fasıl elemanları

Pasif Fasıl Elemanları

Pasif dönem elemanları, bir bir element ile üretilmektedir. Bunun birlikte kârlevini namına getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler bir tip malzemelerden üretilmektedir. Umumi ammaçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple uz bir şekilde teşhisnmaları ve ammaçlarına usturuplu olarak kullanılmaları gerekir.

Enerjik Fasıl Elemanları

Bu ürünler, en az 2 evet da elan şu denli elementten yapım edilir. Çtuzakışmaları yürekin enerjiye gereksinim duymaktadır. Hiçbir adım atarına kullanılabilirler ancak cömert bir şekilde çtuzakışmaları yerine pasif dönem elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel ammaçlı kullanımlar yürekin üretilmektedir. Kullanıldığı dönem özelliklerine ve türlerine için bileğkârkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Fasıl Elemanları

Bu ürünlerin faaliyet fail bölümleri bulunur. Bunun birlikte elektronik devreye katkı sağlamlamaları ile bile bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik strüktürdadır. Mualla frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; tutarlı kelime sıklığı elde etmek yürekin kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belli bir banddaki frekanslar yürekin tercih edilmektedir. Elektriksel ilişkiların sağlamlanması yerine terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.